Logo: NFZ Zielona Góra

Co nowego - Dla Pacjenta

Co nowego - Dla Pacjenta

Kolejne spotkanie na temat " sieci szpitali" w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej odbędzie się w środę 27 września w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowego z Przychodnią w Żarach.

  • 05-09-2017
  • Zmodyfikowano: 26-09-2017
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
1 października wchodzą w życie przepisy ustawy, która tworzy podstawowy system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli „sieć szpitali”. Rozwiązania, które wprowadza Ministerstwo Zdrowia, mają na celu zapewnienie Pacjentom kompleksowej opieki, którą zorganizuje szpital w sieci.
W województwie lubuskim do podstawowego systemu zabezpieczenia (PSZ) zakwalifikowało się 20 szpitali. Co to oznacza dla Pacjenta? Czy coś się zmieni? Jak będzie wyglądało leczenie w nowym systemie? Na te oraz inne pytania będą odpowiadać przedstawiciele NFZ.
Już w najbliższą środę, 27 września, w godzinach 9.00-12.00, Lubuski Oddział Wojewódzki  NFZ gościć w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SP ZOZ w Żarach. Bedzie nas można znaleźć w budynku nr 23 (I pietro).  Eksperci z Oddziału Funduszu będą udzielalać informacji m.in. na temat wprowadzanych zmian związanych z "siecią szpitali". Seniorzy uzyskają informacje na temat zmian na liście Leków 75+. W ramach akcji będzie można również uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP). Osoby, które będą zainteresowane uzyskaniem dostępu do ZIP, proszone są o zabranie dowodu osobistego. Dodatkowo w tych godzinach pracownicy szpitala będą przeprowadzać darmowe badania ( poziom glukozy we krwi, ciśnienie tętnicze, spirometria).
Zapraszamy.
 
Podsumowanie wizyty LOW NFZ w dniu 13 września w Powiatowym Centrum Zdrowia” Sp. z o.o. w Drezdenku
 
Podsumowanie wizyty LOW NFZ w SP ZOZ MSWiA w Zielonej Górze w dniu 6 września