Co nowego - aktualności

Co nowego - aktualności

Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny " Internet, cichy złodziej czasu".

  • 19-12-2023
  • Zmodyfikowano: 19-12-2023

To już 11 edycja konkursu plastycznego ogłaszanego przez Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ. Tym razem zwróciliśmy się do dzieci ze szkół podstawowych z klas IV-VI z hasłem ”Internet, cichy złodziej czasu”. Konkurs  cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 369 ciekawych prac z całego województwa. 

Kreowanie postaw prozdrowotnych to cel naszych działań ukierunkowanych również do dzieci i młodzieży. Ogłaszane konkursy plastyczne to jedna z form nawiązania do najważniejszych elementów zdrowia: zdrowego odżywiania, aktywności ruchowej czy zdrowego snu. Liczymy na to, że treści przedstawione w pracach będą realizowane na co dzień ale też będą dobrą inwestycją w dorosłe życie.

Internet jest dzieciom bardzo znany i bliski. Tylko pytanie, czy też wiedzą na ile jest bezpieczny i kiedy jest zagrożeniem dla zdrowia. Temat konkursu „Internet, cichy złodziej czasu” pokazał, że dzieci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nadmierne korzystanie z internetu, może szybko przerodzić się w uzależnienie. Uzależnienie, które przesłania nam inne przestrzenie, bardzo ważne dla naszego zdrowia i życia społecznego. Niesamowita pomysłowość, wyczerpanie tematu, oryginalność i obrazy dające dużo do myślenia zdominowały tegoroczny konkurs.

W tym roku partnerem tego wydarzenia było Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze, do którego kierujemy podziękowania za zaangażowanie podczas oceny prac. To było dla nas bardzo duże wsparcie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. 

W spotkaniu uczestniczyli: Ewa Skrbeńska p.o. Dyrektor LOW NFZ, Maciej Olszewski Wicedyrektor Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze oraz dzieci z rodzicami i opiekunami.
 
Prace zwycięskie:
I miejsce: Polina Diahileva SP w Lubieszowie
II miejsce: Maria Ornatowska – Wąsik SP w Nowych Czaplach
III miejsce: Alona Leonova SP nr 6 w Zielonej Górze
 
 
Prace wyróżnione:
Piotr Lisiecki ZE nr 4 w Drzonkowie
Filip Krasowski SP w Niwiskach
Mateusz Koczyk SP w Nowych Czaplach