Ważne informacje, aktualności

Ważne informacje, aktualności

II Forum Seniora

  • 28-08-2020
  • Zmodyfikowano: 28-08-2020
Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ i Gazeta Lubuska po raz kolejny zaprasza seniorów na fantastyczne spotkanie, podczas którego będzie można zaczerpnąć wiedzę z zakresu m.in profilaktyki zdrowotnej i bezpieczeństwa konsumenckiego.

Na wstępie zaznaczmy, że za sprawą sytuacji epidemiologicznej i związanymi z nią obostrzeniami, tegoroczne Forum Seniora będzie przeprowadzone w zupełnie nowej, wirtualnej odsłonie. Przez trzy kolejne dni od 25 do 27 sierpnia wyemitujemy na portalu gazetalubska.pl wystąpienia naszych prelegentów.

** 25.08 Piotr Bromber, Dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, będzie mówił o narzędziach ułatwiających funkcjonowanie seniora w systemie ochrony zdrowia (m.in. czym jest Internetowe Konto Pacjenta, e-recepta, e-skierowanie), jak krok po kroku wyglądają starania do sanatorium w ramach NFZ, na czym polega projekt „Leki 75+” oraz czym jest Akademia NFZ dla Seniora (zagadnienia dotyczące zdrowej diety, aktywności fizycznej). Oczywiście będą także poruszone zagadnienia z szeroko pojętej opieki zdrowotnej dla seniora.

** 26.08 zaprezentuje się przedstawiciel firmy Enea, Jerzy Piasny, redaktor Radia Poznań, który omówi tematykę związaną z szeroko pojętym bezpieczeństwem konsumenckim. Podczas wystąpienia prelegent udzieli m.in. porad prawnych z zakresu zawierania umów, a także poinstruuje, jak nie dać się oszukać nieuczciwym handlowcom i nie paść ofiarą oszustwa metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”.

** 27.08 wyemitowana zostanie rozmowa z właścicielem firmy „Szema” Aparaty Słuchowe, Michałem Sławińskim. Dodajmy, że firma „Szema” zajmuje się badaniem słuchu, testowaniem oraz serwisowaniem aparatów słuchowych i właśnie ta tematyka będzie motywem przewodnim trzeciego dnia Forum Seniora.

Zachęcamy do zadawania pytań naszym prelegentom w specjalnych ankietach online, które będą zamieszczone na portalu gazetalubuska.pl w artykułach o II Forum Seniora online.