Co nowego - Dla Pacjenta

Co nowego - Dla Pacjenta

Z okazji "Tygodnia dla serca" LOW NFZ przypomina o badaniach profilaktycznych

  • 17-04-2018
  • Zmodyfikowano: 24-05-2018
W całym kraju w dniach od 17 do 24 kwietnia 2018 roku obchodzony jest „tydzień dla serca”. W tym czasie chcemy zwrócić szczególną uwagę na choroby układu krążenia. Celem tego tygodnia jest przede wszystkim uświadamianie jak ważne jest zapobieganie chorobom tego bezcennego narządu poprzez zdrową, zbilansowaną dietę oraz aktywny styl życia.
Choroby sercowo-naczyniowe (obok nowotworów) są główną przyczyną zgonówi hospitalizacji na świecie. W naszym kraju zarówno u kobiet jak i u mężczyzn zajmują one pierwsze miejsce na liście przyczyn zgonów. Pamiętajmy, że łatwiej jest zapobiegać chorobom, niż je leczyć w zaawansowanym stadium. Jednym z priorytetów zdrowotnych jest zmniejszenie liczby zachorowań i przedwczesnych zgonów z powodu chorób naczyniowo-sercowych (np. zawałów serca i udarów mózgu).
Celem podejmowanych działań jest zwiększanie świadomości społecznej, kształtowanieu Lubuszan prozdrowotnych zachowań i warunków sprzyjających utrzymaniu zdrowia, jego poprawie i ochronie oraz upowszechnianie wiedzy na temat wpływu stylu życia na rozwój chorób układu krążenia.
W związku z tym tygodniem Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ przypomina o możliwości udziału w programie profilaktyki chorób układu krążenia, realizowanym przez praktyki lekarzy rodzinnych oraz zachęca do wybrania się na długi rodzinny spacer „dla serca” oczywiście!!!