Co nowego - aktualności

Co nowego - aktualności

Krótsze terminy na operacje usunięcia zaćmy, TK i RM.

  • 26-07-2019
  • Zmodyfikowano: 08-05-2020
O działaniach podejmowanych przez LOW NFZ w zakresie skrócenia kolejek na operacje usunięcia zaćmy, tomografii komputerowej (TK) oraz rezonansu magnetycznego (RM) w województwie  lubuskim poinformowała Jolanta Krug, Zastępca Dyrektora ds. Służb Mundurowych LOW NFZ podczas briefingu prasowego, który odbył się 26 lipca br. w 105. Kresowym Szpital Wojskowym z Przychodnią w Żarach.
Od kwietnia br. NFZ finansuje bezlimitowo świadczenia w zakresie operacji usunięcia zaćmy, tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego. Spowodowało to większe możliwości dla świadczeniodawców oraz skrócenie czasu oczekiwania pacjentów na świadczenia w tych zakresach. W brifingu wziął udział również Marek Femlak, Zastępca Dyrektora ds. Medycznych 105. Kresowego Szpitala Wojskowym z Przychodnią w Żarach, który przedstawił sposób w jaki organizują pracę lekarzy, tak aby przyjąć jak najwięcej pacjentów. 
Podczas briefingu podkreślono również, że ważne jest aby pacjenci korzystali z danych dotyczących pierwszych wolnych terminów wykonania zabiegu czy też badań, które dostępne są na naszej stronie internetowej www.nfz-zielonagora.pl w zakładce dla pacjenta w aplikacji Informator o terminach leczenia.
Dlaczego? Wiele podmiotów proponuje wcześniejsze terminy wykonania świadczeń niż te, które wynikają ze średniego czasu oczekiwania. Na przykład badania tomografii komputerowej aż u 4 świadczeniodawców spośród 9 wykonujących te świadczenia można wykonać na bieżąco. W przypadku zaćmy u 2 świadczeniodawców zabiegi te wykonywane są bieżąco. Natomiast w przypadku RM jeden z nich wskazuje na możliwość wykonania badania na koniec sierpnia a dwóch we wrześniu. Powyższe terminy dotyczą zabiegów i badań zleconych w trybie pilnym.
Przekaz medialny: