Wyjaśnienia i sprostowania

Wyjaśnienia i sprostowania

Sprostowanie artykułu prasowego

  • 27-05-2014
  • Zmodyfikowano: 27-05-2014
W związku z artykułem, który ukazał się w tygodniku "Regionalna" pt. „1000 pacjentów na lodzie” , autorstwa Norberta Królika, opublikowanego w gazecie z dnia 23 maja 2014 roku (w mutacji żarsko-żagańskiej)  publikujemy sprostowanie nieprawdziwych i nieścisłych informacji. 
 
 
 
1. Nie jest prawdą, iż oferta 105 Szpitala Wojskowego w Żarach została odrzucona, ponieważ „dyrekcja nie dostosowała ubikacji do wymogów NFZ”.
 
Głównym powodem odrzucenia oferty był brak zestawu przenośnego do biostymulacji laserowej. Posiadanie tego zestawu jest tzw. bezwzględnym wymogiem, co oznacza, że jego brak automatycznie eliminuje oferenta z konkursu. Tymczasem szpital w ofercie podał nieprawdę twierdząc, że ma wymagany sprzęt. Kontrola wykazała, że jest inaczej.
W świetle podanych przez szpital nieprawdziwych informacji dotyczących sprzętu, sprawa toalety dla osób niepełnosprawych oraz jej umiejscowienia okazała się kwestią drugorzędną, nie mającą wpływu na decyzję o odrzuceniu oferty.
 
 
2. Nie jest także prawdą, iż „1000 pacjentów zostało na lodzie”.
W dniu 23 maja br. rozstrzygnięty został konkurs na fizjoterapię ambulatoryjną na terenie powiatu żarskiego. Kontrakty, które będą obowiązywać od 1 lipca 2014 roku do 30 czerwca 2017 roku otrzymały trzy placówki (dwie w Żarach, jedna z Lubsku). Natomiast kwota, jaką LOW NFZ przeznaczył na fizjoterapię w powiecie żarskim w drugim półroczu br. jest nawet nieco większa, niż ta na pierwsze 6 miesięcy tego roku. A to oznacza, że pacjenci nadal będą mieć zapewniony dostęp do fizjoterapii na co najmniej takim samym poziomie, jak do tej pory.
 

Sylwia Malcher-Nowak
Rzecznik prasowy
LOW NFZ