Wydarzenia profilaktyczne - relacje

Wydarzenia profilaktyczne - relacje

Nasz kolejny przystanek z "mobilnym stoiskiem" już 10 sierpnia w Żarach. Zapraszamy na spotkanie z profilaktyką zdrowia.

  • 02-08-2022
  • Zmodyfikowano: 02-08-2022
Stoisko przygotowane będzie przy ulicy Rynek, tuż przy stacjonującym w tym dniu mammobusie.  Tam panie w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać badanie mammograficzne w ramach programu profilaktyki raka piersi. Nasza obecność to przede wszystkim potrzeba edukowania o konieczności wykonywania regularnych badań profilaktycznych. Okazuje się, że badanie mammograficzne w ramach programu powinno wykonać jeszcze ponad 7 tys. mieszkanek powiatu żarskiego. W przypadku cytologii wykonywanej w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy jeszcze 21 tys. kobiet mogłoby ją wykonać. 
Mobilne stoisko Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, to również doradcy, którzy służą pomocą na przykład w założeniu Internetowego Konta Pacjenta, czy w uzyskaniu informacji o dostępności lekarzy przyjmujących w ramach funduszu. Najmłodsi oprócz edukacji zdrowotnej będą mogli skorzystać z oferty gier i zabaw o tematyce zdrowia, a nawet dostać nagrody.