Co nowego - Dla Pacjenta

Co nowego - Dla Pacjenta

Po urlopie, zbadaj znamiona. Zapraszamy na badania.

  • 22-08-2019
  • Zmodyfikowano: 01-09-2019
  • drukuj
  • poleć
  • PDF

Czerniak jest obecnie najczęściej występującym nowotworem u osób w wieku 24-40 lat. W Polsce rozpoznaje się go zbyt późno, dlatego 1 na 3 pacjentów umiera z powodu tej choroby. Tymczasem wcześnie wykryta daje 97% szans na całkowite wyleczenie. W czwartek 29 sierpnia LOW NFZ oraz 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w Żarach organizują Dzień Otwarty. 

Po wzmożonej ekspozycji na słońce w okresie wakacyjnym zachęcamy do obejrzenia swojej skóry i sprawdzenia, czy nie ma na nich niepokojących, asymetrycznych zmian, które mogą wskazywać, że to czerniak.  W godzinach 10.00-14.00. lekarz dermatolog oraz pracownicy Funduszu będą czekali na Państwa przy poradni dermatologicznej Polikliniki przy ul. Domańskiego 2 w Żarach (budynek 23).

Lekarz dermatolog będzie wykonywał badania zmian barwnikowych skóry. Diagnostyka zmian barwnikowych skóry z wykorzystaniem dermatoskopu jest bezbolesna i pozwala wykryć zmiany podejrzane oraz zmiany wymagające pilnego leczenia.

Akcja prowadzona w ramach ogólnopolskiej kampanii NFZ i MZ "Planuję Długie Życie" Zapraszamy do obejrzenia filmu na temat profilaktyki czerniaka.
Przekaz medialny: