Co nowego - Dla Pacjenta

Co nowego - Dla Pacjenta

Od ponad roku trwa "Pogram pilotażowy badania stóp dzieci i młodzieży". Warto skorzystać z konsultacji i terapii.

  • 27-04-2023
  • Zmodyfikowano: 05-06-2024
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
W województwie lubuskim trwa pilotażowy program  badania stóp dzieci i młodzieży. Do tej pory z porad specjalistów skorzystało ponad tysiąc dzieci, najczęściej w przedziale wiekowym od 5 do 10 r.ż. Realizatorem programu jest Zakład Opieki Zdrowotnej REH-MED. Sp. z o.o. ul. Jarzębinowa 3 w Żaganiu.
Celem programu jest praktyczne sprawdzenie efektywności wykrywania wad kończyn dolnych u dzieci w wieku od 5. do 16. roku życia przez manualne badanie biomechaniki stóp oraz badanie podoskopowe albo manualne badanie biomechaniki stóp oraz komputerowe badanie stóp na platformie. W przypadku stwierdzenia wad kończyn dolnych, u pacjentów przeprowadzone jest dalsze postępowanie terapeutyczne przez fizjoterapeutę (rehabilitacja pacjenta max 10 dni zabiegowych).
Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Specjaliści potwierdzają, że u prawie każdego dziecka, które zgłosiło się do pilotażu, wykryto większe lub mniejsze wady stóp. Dobrą informacją jest to, że już po tej 10 dniowej terapii są widoczne efekty. Wskazówki dla rodziców oraz zalecane w domu ćwiczenia dają jeszcze większą skuteczność działań.
Do programu można zgłaszać się z dzieckiem bez skierowania. Pacjenci przyjmowani są według kolejności zgłoszeń.
Program jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 5. do 16. roku życia i będzie realizowany do 2025 r.
 
 
Zespół
Komunikacji Społecznej i Promocji