Co nowego - Dla Pacjenta

Co nowego - Dla Pacjenta

Środa z Profilaktyką - Profilaktyka grypy.

  • 11-10-2023
  • Zmodyfikowano: 11-10-2023
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
11 października Środa z Profilaktyką poświęcona jest profilaktyce grypy.
Grypa to nie zwykłe przeziębienie - to groźna, ostra choroba zakaźna, która w postaci powikłań może w konsekwencji stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Wirus przenosi się drogą kropelkową, w bezpośrednim lub pośrednim kontakcie. Okres wylęgania w naszym organizmie wynosi od 1 do 2 dni. Eksperci podkreślają, że istnieją konkretne kroki, które każdy z nas może podjąć, aby zminimalizować ryzyko zachorowania.
 
 
Profilaktyka grypy – Klucz do zdrowia jesienią
W ramach cotygodniowej akcji NFZ „Środa z Profilaktyką" przypominamy rozmowę z ekspertami ds. zdrowia. Dr n.med. Michał Świerszcz, kierownik Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gliwicach, oraz dr Paweł Mieszczański, zastępca dyrektora ds. ubezpieczenia SP ZOZ Szpitala MSWiA w Katowicach, podzielą się swoją wiedzą na temat powikłań oraz profilaktyki grypy, szczególnie istotnej w okresie jesienno-zimowym.
- Nasza odporność to nasz najważniejszy sprzymierzeniec w walce z grypą. Wzmocnijmy ją poprzez zdrowe nawyki, regularną aktywność fizyczną i świadome decyzje, takie jak szczepienia - podkreśla dr Michał Świerszcz.
- Zachęcamy wszystkich do podjęcia działań profilaktycznych. Profilaktyka to nie tylko ochrona nas samych, ale również naszych bliskich oraz społeczności, w której żyjemy - dodaje dr Paweł Mieszczański.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z udziałem ekspertów: GRYPA - NIE LEKCEWAŻ - ZAPOBIEGAJ.
Jakie są różnice między grypą a przeziębieniem i COVID-19? Sprawdź w ulotce infografikę, która pomaga odróżnić objawy tych chorób https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/.
Nie lekceważ grypy! Zadbaj o swoje zdrowie i dołącz do nas w Środę z Profilaktyką!
 
Zachęcamy do lektury i dystrybucji materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia wraz z informacją o cyklu NFZ „Środa z Profilaktyką”.
Materiały przygotowane w ramach akcji „Środa z Profilaktyką” są dostępne na: