Co nowego - Dla Świadczeniodawcy i Farmaceuty

Co nowego - Dla Świadczeniodawcy i Farmaceuty

Przedstawiamy Państwu informację na temat dostępu do systemu wspierającego proces elektronicznego wystawiania/realizacji zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne (eZWM)

  • 30-12-2019
  • Zmodyfikowano: 12-03-2020
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
 
Link do systemu eZWM: https://ezwm.nfz.gov.pl/ap-zz/ Jest on przygotowany do pracy w najnowszych wersjach przeglądarek Chrome, Firefox oraz Opera (nie działa poprawnie w Internet Explorer).
 
Dostęp do eZWM jest również możliwy za pośrednictwem linku zamieszczonego na stronie www.nfz-zielonagora.pl
 
Aby użytkownicy mieli możliwość pracy w systemie eZWM Administrator Portalu Świadczeniodawcy w Państwa jednostce musi im nadać uprawnienie o nazwie „Uprawnienie dostępowe do systemu eZWM”. Funkcjonalność nadawania uprawnień w ramach portalu świadczeniodawcy dostępna jest w ramach opcji „Administracji prawami użytkowników” tak samo jak pozostałe uprawnienia użytkowników z Portalu Świadczeniodawcy.
 
 
Aby zalogować się do systemu eWZM należy podać dane dostępowe służące do logowania do Portalu Świadczeniodawcy (kod świadczeniodawcy, nazwa użytkownika i hasło). Oprócz tego należy wybrać Oddział Wojewódzki NFZ, w ramach którego utworzono konto w Portalu Świadczeniodawcy oraz typ kontrahenta Świadczeniodawca.
 
 
 
Podwykonawcy występujący w planie umowy realizatora ortopedycznego będą pracować w systemie eZWM wykorzystując własnych użytkowników Portalu Świadczeniodawcy (utworzonych dla swojego kodu świadczeniodawcy). W procesie Pobierania do realizacji oraz Realizacji będą korzystać z zasobów punktu planu umowy realizatora, w realizacji której uczestniczą.