Co nowego - Dla Świadczeniodawcy i Farmaceuty

Co nowego - Dla Świadczeniodawcy i Farmaceuty

Komunikat dla świadczeniodawców POZ - Zlecanie badań na obecność COVID w gabinet.gov.pl

  • 10-09-2020
  • Zmodyfikowano: 10-09-2020
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
Szanowni Państwo,
zwracamy się z uprzejmą prośbą aby podczas dodawania przez administratora w gabinet.gov.pl użytkowników uprawnionych do zlecania badań na obecność COVID - przypisywać pracownika medycznego do najniższego poziomu struktury organizacyjnej podmiotu będącego Podstawową Opieką Zdrowotną – w większości przypadków będzie to komórka organizacyjna identyfikowana VII cz. Kodu resortowego Państwa Podmiotu. Wyjątek stanowią podmioty, dla których jednostka jest najniższym poziomem struktury organizacyjnej – wówczas wybieramy całą jednostkę.
Jeżeli dokonaliście Państwo prawidłowego przypisania użytkownika do komórki (jednostki) w aplikacji gabinet.gov.pl powinna pojawić się opcja „Zlecenia badań” (pomiędzy zakładkami „Skierowania”, a „Zgłoszenia chorób zakaźnych”).
W przypadku gdy, mimo właściwego przypisania użytkownika, po zalogowaniu się w roli lekarz i wybraniu konkretnej komórki/jednostki organizacyjnej nadal nie widać opcji „Zlecenia badań” należy wysłać zgłoszenie pod adres gabinet-pomoc@csioz.gov.pl podając numer księgi rejestrowej podmiotu. 
Dodatkowo pod poniższym linkiem znajduje się film instruktażowy jak należy dodać użytkownika i przypisać właściwą komórkę organizacyjną: 
 
 

Komunikat Centrum e-Zdrowia dot. zlecania badań na obecność COVID w gabinet.gov.pl