Co nowego - aktualności

Co nowego - aktualności

Konkurs plastyczny "Po prostu bezpiecznie" rozstrzygnięty

  • 23-12-2021
  • Zmodyfikowano: 23-12-2021
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
LOW NFZ nagrodził laureatów konkursu plastycznego. Tematem tegorocznego konkursu było hasło: „Po prostu bezpiecznie.” Temat bardzo ważny, ale też szeroki bowiem dotyczył wielu obszarów. Interpretacja tematu była dowolna. Liczyła się kreatywność dzieci a także oryginalne podejście do tematu. Uczniowie mieli duże możliwości do wyrażenia swojego poglądu w kwestii bezpieczeństwa. LOW NFZ to organizacja zajmująca się szeroko pojętą ochrona zdrowia liczyliśmy więc na prace związane z bezpieczeństwem w pandemii i higienicznym, ale nie wykluczaliśmy podjęcia przez dzieci innego znaczenia tematu jak bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, bezpieczeństwo zachowań, kontaktów międzyludzkich czy też komunikacyjnych. Każda z tych  sfer ostatecznie dotyczy tematu zdrowia zarówno tego fizycznego jak i psychicznego.
Konkurs miał na celu przede wszystkim podniesienie świadomości dzieci na temat zagrożeń czyhających w realnym świecie, w konsekwencji prowadzących do utraty zdrowia.
 
Temat nie był łatwy jednak spotkał się z zainteresowaniem wielu szkół. Ostatecznie komisja oceniała 70 prac. Wszystkie były bardzo interesujące. Autorzy najciekawszych otrzymali nagrody w postaci voucherów do sklepu sportowego do indywidualnego zrealizowania.
Zwycięzcy konkursu:
kategoria wiekowa - IV-V klasa
I miejsce - Alex Olczyk, SP w Zielonej Górze
II miejsce - Wiktoria Ponicka, SP w Zielonej Górze
III miejsce - Alicja Łuszczyńska, SP w Zielonej Górze        
 
kategoria wiekowa - VI - VII klasa
I miejsce - Jagoda Nazwalska, SP w Krzeszycach
II miejsce - Ignacy Blicharski, SP w Kreszycach
III miejsce - Emilia Pałasz, SP w Starym Strączu
 
Serdecznie gratulujemy !
Dziękujemy wszystkich placówkom, które wzięły udział w konkursie.
 
Dyrektor LOW NFZ Ewa Skrbeńska z dziećmi, które wygrały konkurs