Co nowego - aktualności

Co nowego - aktualności

Diety NFZ. Sprawdzone przepisy podane w nowy sposób - nowa odsłona portalu Diety NFZ.

 • 29-12-2022
 • Zmodyfikowano: 29-12-2022
 • drukuj
 • poleć
 • PDF

W portalu Diety NFZ promujemy zdrowe nawyki żywieniowe i wspieramy osoby z chorobami przewlekłymi w wyborze odpowiedniego menu. Z portalu korzysta już ponad pół miliona użytkowników. Właśnie uruchomiliśmy nową wersję strony diety.nfz.gov.pl. Dzięki wprowadzonym zmianom korzystanie z portalu jest teraz jeszcze łatwiejsze.

 

Nowe funkcjonalności w dostępnej wersji

Poza odnowioną szatą graficzną portal zyskał nowe treści. W portalu znajdziesz:

 • 10 planów żywieniowych opartych na diecie DASH, np.: Hashimoto, cukrzyca, senior, czy classic
 • możliwość indywidualnego doboru planu żywieniowego do preferencji użytkownika
 • plan żywieniowy dla całej rodziny
 • ponad 7500 przepisów w różnych kalorycznościach, opracowanych przez dietetyków
 • filmy z poradami żywieniowymi i przepisami
 • trafne porady na temat zdrowego odżywiania
 • quizy o zdrowych nawykach
 • e-booki z przepisami.

WAŻNE!

Korzystanie z portalu jest bezpłatne. Portal spełnia wymogi dotyczące dostępności cyferowej.


dr Paweł Koczkodaj, zastępca kierownika Zakładu Epidemiologii i Prewencji Pierwotnej Nowotworów w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie — Państwowym Instytucie Badawczym

Portal dzięki różnym formom prezentowanych treści zachęca do pogłębienia wiedzy o zdrowym odżywianiu. Jego dużą zaletą jest możliwość bezpłatnego pobierania planów żywieniowych wraz z listą niezbędnych zakupów według indywidualnych preferencji i potrzeb zdrowotnych. Portal przeznaczony jest nie tylko dla osób zdrowych, które chcą wypracować odpowiednie nawyki żywieniowe – ale jest również wsparciem dla osób chorujących przewlekle (dostępne są plany żywienia m.in. dla chorujących na nadciśnienie czy cukrzycę). Jestem przekonany, że przygotowane narzędzie będzie pomocne w pracy dietetyków, edukatorów zdrowotnych i jest kolejnym, dobrym krokiem w kierunku zwiększenia skuteczności prewencji chorób cywilizacyjnych takich jak otyłość czy nowotwory złośliwe. 
 

O ważnych sprawach w prosty sposób

Nowy portal Diety NFZ to także przejrzyste menu strony i prosta komunikacja. Dzięki tym zmianom każdy użytkownik może w łatwy sposób poruszać się po nowej stronie ­­– nie ważne, czy korzysta z komputera czy telefonu.

Przypominamy, po założeniu konta, otrzymasz spersonalizowany plan żywieniowy aż na 28 dni.

Katarzyna Szczerbowska, Fundacja eFkropka

Mówienie o zdrowym żywieniu jest bardzo potrzebne. Jedzenie jest ważne dla dbania o zdrowie nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Na portalu Diety NFZ znajdziemy przepisy na potrawy zgodne z wybranym planem żywienia, dostosowanym do stanu zdrowia. Dowiemy się, jaki rodzaj jedzenia jest dla nas odpowiedni, co się dzieje z naszym organizmem, ile kalorii powinniśmy zjadać dziennie. Wartością jest to, że plan posiłków otrzymujemy bezpłatnie, czyli jest dostępny dla każdego.

Walorem portalu jest przedstawianie diet jako sposobu odżywiania. Bo chodzi o nawyki, o styl życia, a nie o chwilowe zmiany albo odchudzanie, które może zniszczyć organizm.

Zaletą portalu jest prosty język przekazu. Cieszy mnie, że portal jest stworzony w taki sposób, aby był jasny, przejrzysty i dostępny dla szerokiej grupy ludzi.

Zobacz nową wersję portalu Diety NFZ