Wydarzenia profilaktyczne - relacje

Wydarzenia profilaktyczne - relacje

Zapraszamy mieszkańców Strzelec Krajeńskich i okolic do stoiska LOW NFZ na spotkanie z „profilaktyką zdrowia”.

  • 23-08-2022
  • Zmodyfikowano: 23-08-2022
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
To nasz kolejny wakacyjny przystanek z "mobilnym stoiskiem". Nasza obecność to przede wszystkim potrzeba edukowania o konieczności wykonywania regularnych badań profilaktycznych. Okazuje się, że badanie mammograficzne w ramach programu profilaktyki raka piersi, powinno wykonać jeszcze ponad 3 tys. mieszkanek powiatu strzelecko-drezdeneckiego. W przypadku cytologii wykonywanej w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy,  z powiatu strzelecko-drezdeneckiego jeszcze ponad 10 tys. kobiet mogłoby ją wykonać. 
Na naszym stoisku odwiedzający uzyskają informacje o wszystkich profilaktycznych programach zdrowotnych finansowanych przez NFZ. Będzie możliwość zapisania się na wizytę w kiosku profilaktycznym i na spotkanie z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia, potwierdzenia Profilu Zaufanego, aby mieć dostęp do IKP (Internetowego Konta Pacjenta), wyrobienia karty EKUZ a także uzyskania informacji o leczeniu uzdrowiskowym.
W namiocie dystrybuowane będą również materiały edukacyjne takie jak ulotki, magazyn „Ze Zdrowiem”, a także Informator Medyczny na 2022 rok wydany przez Lubuski OW a dla najmłodszych będą przygotowane niespodzianki. 
Czekamy na Was 25 sierpnia od godz. 11.00 -14.00. (rynek w Strzelcach Krajeńskich).