Co nowego?

Co nowego?

Finał Plebiscytu "Nasz Doktor"

  • 14-11-2013
  • Zmodyfikowano: 14-11-2013
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
Po raz kolejny Czytelnicy i Internauci „Gazety Lubuskiej” wybrali najlepszego lekarza, pielęgniarkę-położną, oddział szpitalny i placówkę medyczną w regionie. Rozdanie nagród, jak co roku, odbyło się w siedzibie naszego Oddziału.
 
To już szósta edycja Plebiscytu „Nasz Doktor”. Podobnie jak w latach poprzednich, jego organizatorem była Gazeta Lubuska, natomiast współorganizatorem nasz Oddział NFZ.
 
W tym roku plebiscyt trwał od 6 września do 4 listopada. Zasady pozostały niezmienne: zwycięzcami zostali lekarze, pielęgniarki, oddziały szpitale i placówki medyczne zgłoszone przez pacjentów –Czytelników GL , którzy otrzymali największą liczbę głosów. W sumie Czytelnicy gazety zgłosili:
* 38 lekarzy
* 10 pielęgniarek
* 2 oddziały
* 7 placówek medycznych
 
14 listopada 2013 roku , w siedzibie naszego Oddziału w Zielonej Górze odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom. A zostali nimi:
 
KATEGORIA : 
 
LEKARZ
1.Bartłomiej Kwapisz, Zielona Góra - 2121 głosów
2. Grzegorz Prusek - 2044 głosy
3.Jakub Kwapisz, Nowa Sól - 786 głosów
 
PIELEGNIARKA
1. Katarzyna Pluta, Żary – 841 głosów
2. Ewa Chwirot, Przytoczna - 839 głosów,
3. Ewa Łabowska-Tomczuk, Drezdenko – 486 głosów,
 
PLACÓWKA
1. Doszel Centrum Medyczne Sp. z o.o., Zawada - 61 głosów,
2. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, Lubsko – 53 głosy,
3. Szpital, Nowa Sól- 38 głosów,
 
ODDZIAŁ
1. Oddział Rehabilitacyjny, Drezdenko – 188 głosów,
2. Oddział Rehabilitacyjny, Nowa Sól – 55 głosów,
 
Nagrody dla zwycięzców ufundowała Gazeta Lubuska. Nasz Oddział nagrodził Czytelników za najciekawsze uzasadnienia, dołączane do kuponów zgłoszeniowych. A są to:
 
Łucja Frontczak (głos na Doktor Brygidę Łuszczyńską)
”Panią Brygidę Łuszczyńską bardzo sobie cenię za profesjonalizm, kulturę osobistą i ogromną życzliwość dla pacjentów. Wchodząc do gabinetu zawsze wita pacjenta serdecznym uśmiechem. Będąc w gabinecie nie odczuwa się presji czasu, nawet wtedy, gdy za drzwiami jest długa kolejka.”
 
Irena Białowąs (głos na Doktor Joannę Kochańska-Bromber, Zielona Góra)
"Bardzo uprzejma, zawsze pogodna, pomimo młodego wieku bardzo kompetentna. Pani Doktor ma naprawdę wielkie serce, bardzo poważnie traktuje każdego swojego pacjenta. Rozmawiając z nią, ma się wrażenie, ze to ktoś naprawdę bliski, ktoś, kto naprawdę chce pomóc. Nie ma znaczenia, czy dolega ci katar, ból gardła czy kręgosłup, czy może coś poważniejszego. Życie byłoby piękniejsze, gdyby człowiek otaczał się takimi cudownymi istotami jak Pani Doktor.”
 
Agnieszka Mekosz (głos na Małgorzatę Piróg)
„Małgorzata Piróg jest pielęgniarką, która dba o dobro pacjentów i współpracowników. Zawsze potrafi zapewnić fachową opiekę i przemiłą atmosferę. Jest bardzo szanowana przez swoich pacjentów i współpracowników. Uwielbiają ją dzieci i osoby starsze. Zawsze udziela pomocy i darzy wszystkich uśmiechem, aby miło wspominali pobyt w szpitalu. Pacjenci i współpracownicy są dla niej najważniejsi.”
 
Jolanta Zajączkowska (głos na placówkę medyczną Aldemed, Filia Zastal, Zielona Góra)
„W ALDEMEDZIE znajduje się „Ośrodek rehabilitacji dziennej” to wspaniały, życzliwy, doświadczony i zawsze uśmiechnięty personel. Dobiera najlepsze metody terapii, wspiera psychicznie o motywuje do podjęcia walki o własne zdrowie. Uczy pokonywania ograniczeń własnego ciała wywołanych bólem.”
 
Tadeusz Rozdoba (głos na Doktora Arkadiusza Mierzejewskiego)
"Panu Tadeuszowi uratował życie, dlatego dla niego nawet uścisk dłoni doktora jest lekarstwem.”
 
Serdecznie gratulujemy!
 
 
 
 
                                                                                                                                                                      fot. Mariusz Kapała