Aktualności

Aktualności

Komunikat z 12 października 2009 r.

  • poleć
  • PDF
Komunikat dla wszystkich świadczeniodawców realizujących program profilaktyki raka szyjki macicy.  
W związku z trwającą wysyłką imiennych zaproszeń na badania profilaktyczne realizowaną przez Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Program Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (WOK), przypominam, że wykonywanie badań cytologicznych w ramach profilaktycznego programu profilaktyki raka szyjki macicy powinna odbywać się na bieżąco. Według raportu SIMP z dnia 1 października br. wynika, że do prawie połowy kwalifikujących się Lubuszanek wysłano zaproszenia, natomiast procent zgłoszeń na badanie kształtuje się zaledwie na poziomie     3, 47%.
Mamy jednak nadzieje, że przy tak dużej ilości wysłanych zaproszeń, kobiet zgłaszających się na badania będzie znacznie więcej niż do tej pory, dlatego też niedopuszczalne jest umawianie pacjentek na odległe terminy realizacji.
Ponadto pragnę przypomnieć, że badania te są nielimitowane i każde pobranie materiału z szyjki macicy do przesiewowego badania cytologicznego w ramach ww. programu będzie sfinansowane przez LOW NFZ.
 
 
 
z poważaniem
 
Monika Giblewska
Z-ca Dyrektora ds. Medycznych
LOW NFZ