Aktywność w mediach
LOW NFZ na I Forum Seniora
LOW NFZ był partnerem merytorycznym I Forum Seniora organizowanego przez Gazetę Lubuską. Podczas spotkań odbył się cykl wykładów o tematyce senioralnej. LOW NFZ w ramach Forum przygotował stoisko informacyjne na temat drowia seniora, profilaktycznych programów zdrowotnych oraz szczególnych uprawnień w zakresie opieki zdrowotnej. Uczestnicy mogli również uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta oraz wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Pierwszy dzień Forum odbył się 5 czerwca w Bibliotece Wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim, drugi dzień tj. 7 czerwca w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.
Więcej o Forum Seniora:
Wypowiedź p. Piotra Brombera:
" Dbam o zdrowie.Trenuję i zwyciężam".
LOW NFZ wspólnie ze Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej "BOKSING" oraz Stowarzyszeniem "Syndrom" zorganizował pokazowy trening boksu pod hasłem "Dbam o zdrowie. Trenuję i zwyciężam". Dzieci próbowały swoich sił na profesjonalnym ringu w bokserskich rękawicach pod okiem trenera. Była to okazja do poznania nowej formy aktywnego spędzania wolnego czasu.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w treningu zwłaszcza Szkole Podstawowej nr 13 w Zielonej Górze, która tak licznie przybyła na trening, by swoją postawą dawać przykład innym.
Przekaz medialny:
Konferencja "Zaburzenia odżywiania dzieci i młodzieży. Jak zapobiegać i leczyć."
Z inicjatywy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp. oraz Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ odbyła się konferencja na temat "Zaburzenia odżywiania dzieci i młodzieży. Jak zapobiegać i leczyć." Konferencję rozpoczęła Dorota Konaszczuk Lubuski Państwowy Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wielkopolskim. Piotr Bromber Dyrektor LOW NFZ przedstawił prezentację na temat "Epidemiologii i możliwości leczenia zaburzeń odżywiania w województwie lubuskim". Ponadto można było wysłuchać wykładów na temat "Nawyków żywieniowych" prof. Haliny Weker z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, "Wyzwania kliniczne i profilaktyczne w zaburzeniach odżywiania: anoreksja, bulimia, otyłośc psychogenna" prof. Katarzyny Kucharskiej z Kliniki Nerwic i Zaburzeń Osobowości i Odżywiania oraz "Stres a zaburzenia odżywiania" dr Elżbiety Bonder z Centrum Terapii Gedeon Medica w Warszawie.
Przekaz medialny: